Nişantaşı Güzellik Merkezi

İpek Kirpik

İpek Kirpik

İpek kirpik son zamanlarda en yaygın uygulamalardan biri haline gelmiştir. Sayesinde çok daha doğal, bakışların çok daha güzel görünmesi söz konusudur. Gerçek kirpikler üzerine uygulanır. Saf ipekten elde edildiği için görünümü doğal olmaktadır. Gözlerin yapısı ve şekline göre tek tek yapıştırılır. Önceden yapılan kişinin kirpik ihtiyacı da değerlendirilerek kirpikler hazırlanır. Bu hazırlama evresi işlem esnasında kişiden kişiye değişen seyrek ya da kısa görünümünü engelleyici bir detaydır. İpek kirpik uygulaması mutlaka profesyonel kişilere yaptırılmalıdır. Çünkü göz ve göz kapakları insan vücudunda en hassas noktalardır bu nedenle de işinde deneyimli kişilerce bu uygulamanın yapılması olmazsa olmaz kuraldır. Aynı zamanda işlemin yapıldığı yerin de hijyenik kurallara uygun, sağlık standartlarında olması da artı bir detaydır.

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

Her şeyden önce kişinin yüzüne uygun kirpik boyutu ve şekli belirlenmelidir. İşte bu yüzden takma kirpikler son derece basit durmaktadır. Hazır pakette olan kirpiklerin uyması ya da uymaması halinde kirpiklere takılması sonucu çoğu zaman komik görüntüler yaşanmaktadır. Oysa ipek kirpik uygulaması ile birlikte göz şekli göz önüne alınır. Kullanılacak özel yapıştırıcı uygulanmadan önce alt kirpikleri korumak adına bir bant takılır. Sonrasında üst kirpikler taranır ve kirpik yerleştirme başlar. Uzunlukları farklı farklı olan kirpikler yüz ve göz şekline göre belirlenir, medikal yapıştırıcı ile tek tek yapıştırılır. İşlem 2 saate yakın sürer ve istenilen kirpiklere ulaşılır.

İpek kirpik uygulaması, kirpiklere dökülmüş kişilere, seyrek kirpikleri olanlara diğer taraftan yoğun kirpik sevenlere, ihtiyacı olduğu halde kozmetik ürünlere alerjisi olanlara, bakımlı olmayı seven kadınlara rahatlıkla uygulanabilir. İçeriği saf ipekten olduğundan ve doğala yakın görüntüyü veren malzemeler tercih edildiğinden kişinin kendi kirpiklerine zarar verme durumu yoktur. Burada önemli olan tek şey kullanılan yapıştırıcıdır. Eğer kaliteli ve medikal anlamda yapıştırıcı kullanılırsa herhangi bir sorun yaşanmaz. İpek kirpik uygulaması yapılacağı gün göz makyajı kesinlikle olmamalıdır. Lens kullananlar için lensler çıkarılmalıdır. Sonrasında ise su ile temas, 48 saat rimel kullanılmamalı, nem ve sıcaktan uzak durulmalıdır.

İpek Kirpik Uygulamasının Ayrıcalıkları 

İpek kirpik uygulaması ile bir kadın sabah kalkıp aynaya baktığında bile kendini ayrıcalıklı ve bakımlı hissederek güne güzel başlar. Hem güzel hem doğal görünmek açısından ve uzun süreli kullanıma müsait olan bu uygulama yüze ve göze göre istenilen hacimlerde uygulandığından kazanılan ifade son derece fark yaratır. Bakışlar çekicilik kazanır.

İpek kirpik ile deniz ya da havuz suyu teması herhangi bir şekilde sorun teşkil etmez. Kirpiklerin devamlı bir bakıma ihtiyacı yoktur. Rimel kullanımına gerek yoktur. Kirpiklerle fiziksel temastan kaçınmak yeterlidir. Sık sık göz ovuşturulması, yağlı ürünler kullanılması ve hijyen kurallarına uyulmaması durumları dışında herhangi bir sorun yaşanmaz. Yaz sezonu ya da kış sezonu olsun her dönemde doğru bir yöntemle ipek kirpik uygulandığı takdirde uzun süreli kullanım imkânı sağlar. Aynı zamanda içerik açısından hafif oldukları için de kullanımda zorluk yaşanmaz. Özellikle bu uygulama sayesinde makyaj derdinden de kurtulunur; özel günlerde ise birkaç küçük dokunuşla inanılmaz bakışlara sahip olunabilmektedir.

İpek Kirpik Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulamayı yapan kişinin konusunda uzman olması en önemli husustur. İşlemin yapılacağı salonun da hijyen açısından önemi ayrıca emin olunması gereken noktadır. Uygulama öncesi kirpik boyları hakkında ön görüşme ve ön uygulama mutlaka yapılmalıdır. 24 saat boyunca suyla temas olmamalıdır. Rimel kullanılmamalıdır, kirpiğin ömrünü kısaltır. Yüzüstü yatılmamalıdır.

Kirpik güzelliği bir kadın için son derece önemli bir aksesuardır. Zira yüzde ilk bakılan gözler ve gözlerle bir bütünlük sağlayan kirpiklerdir. Kirpik ne kadar bakımlı ve güzel olursa bakışlar da bir o kadar derinlik kazanır. Bu nedenle de her zaman için dolgun ve uzun gösterme açısından kirpiklerle uygulamalar olmuştur. Bu çaba takma kirpiklerle başlamış ancak yanlış kullanımlarla estetik olmayan görüntülerin olması sonucu ipek kirpik uygulamaları gittikçe yaygınlaşmaya başlamıştır. Artık son derece popüler olması yanı sıra kullanımının da öğrenilmesi ile birlikte çarpıcı bakışlar için tercihte bir numara olmuştur. Öyle ki uygulama sonrası makyaj derdinden hatta rimel kullanımından bile uzak; her daim bakımlı bir görünüm kazanmanın verdiği avantajla uzun süreli bir kullanıma imkan sağlanmıştır.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Whatsapp'la Randevu Al