Kaş Vitamini

Kaşlar insanların sahip olduğu en önemli vücut kıllarındandır. Yüzdeki görüntüyü ve ifadeyi fazlasıyla etkiler, kişilerin estetiksel açıdan dikkat ettiği bölgelerden biridir. Bu nedenle kaşların bakımı, alınması, rengi gibi birtakım durumlara başta kadınlar olmak üzere tüm insanlar fazlasıyla dikkat etmektedir. Gözleri ve yüz şeklini daha güzel gösterebileceği için hassasiyet gösterilir.

Ama bazı durumlarda kaşlarda birtakım problemler gerçekleşebilir. Çeşitli sebeplerle kaşlarda dökülme olabilir, seyrekleşebilir. Bu durumu engellemenin ya da tedavi etmenin en kolay yollarından biri de kaş vitamini kullanmaktır. Kaş vitamini sayesinde büyük ölçüde kaş dökülmeleri tedavi edilebilir veya engellenebilir.

Kaş Vitamini Nedir?

Kaşların birtakım nedenlerden dolayı hasar alması sonucunda kaşların iyileşmesi için uygulanabilecek ürünlerden biri de kaş vitaminidir. Amacı kıl köklerini canlandırmak, farklı nedenlerden dolayı zayıflamış olan ya da dökülmüş olan kaşları güçlendirip tekrar çıkarmak kaş vitamininin görevleri içerisinde yer alır. Uygulanmasıyla birlikte kaş diplerinin beslenmesini sağlar.

Kaş formunun kişinin istediği gibi olmasını desteklediği için düzenli olarak kaş vitamini kullanılması büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. İçeriğindeki en önemli madde ise E vitaminidir. E vitamini kaş kirpik bakımı için çok önemli bir vitamin çeşididir. Küsen kaşlar nasıl çıkar sorusunun cevabıdır.

Kaş Hasarının Nedenleri

Kaşların hasar almasının birden çok sebebi vardır. Ancak sebep her ne olursa olsun kaş vitamini ile bu hasarları onarmak mümkün olabilir.

  • Yaşın ilerlemesi
  • Hormonal nedenler
  • Düzensiz ve yanlış beslenme
  • Saç kıran
  • Saç dökülmesinin görüldüğü bölgedeki cilt rahatsızlıkları
  • Birçok hastalık
  • Stres
  • Genetik Faktörler

Bu gibi nedenler kaş hasarına sebep olabilir. Bazen bu nedenler olmadan da kişi kaşlarını kaybedebilir ya da zayıflama görebilir. Ayrıca yanlış kaş aldırma durumlarında da kaşlarda birtakım sorunlara rastlamak mümkün olabiliyor.

Kaş Dökülmesinin Nedenleri

Kaş hasarı daha kolay düzeltilebilirken kaş dökülmeleri daha fazla emek isteyen bir süreçtir. Kaş dökülmesinin olması da ciddi bir sorunun varlığını gösterebilir. Nedenini bulmakta fayda vardır.

Alkol, uyuşturucu ya da sigara kullanımı, kötü hava koşulları, beslenme konusundaki dengesizlikler ve yanlışlıklar, zararlı kozmetik kullanımı, doğru bakım ürününü seçememe gibi birçok sebepten ötürü kaş dökülmeleri görülebilir.

Bölgesel olabileceği gibi tamamen bir dökülme de söz konusu olabilir. Dökülen bölgenin kıl köklerini uyarmak ve onları beslemek tekrar çıkmalarını sağlayabilir. Diğer kaş kıllarının dökülmemesi için de düzenli olarak onlara bakım yapmak gerekir. Böylece daha sağlıklı bir kaş sistemi oluşmuş olur.

Sıkça Sorulan Sorular

Kaş Vitamini Ne Zaman Sonuç Verir?

Kaş dökülmesi ve hasarı nedeniyle uygulanan kaş vitaminin de sağlıklı, doğru bir sonuç verebilmesi için belli bir süre uygulanması gerekir. Kaş vitamini, kişinin ihtiyacına göre belirli seanslarda sürülmelidir. Çoğunlukla 5-20 seans arasında sürülmesi öneriliyor. Ve etkisini göstermesi ise bir- iki ay arasında değişiklik gösteriyor. Mutlaka düzenli olarak sürülmelidir, sürülme aralıkları atlanmamalıdır. En önemlisi ise sabırlı olunmalıdır, böylece sorun oluşmadan küsen kaşlar çıkar.

Kaş Vitamini Kimlere Uygulanabilir?

Kaş vitaminin içeriği oldukça doğaldır. Bu nedenle yaş, cinsiyet fark etmeksizin herkes kaş vitaminin pozitif etkilerinden yararlanabilir. Kaşlarda güçsüzlük, dökülme, problemi olan herkes kaş vitaminini düzenli olarak uygulayabilir. Hatta kirpiklerde de bir sorun oluştuğu taktirde bu serumu uygulamak doğru olacaktır.

Kaş Vitamini Kimlere Uygulanamaz?

Kaş vitamini normal şartlarda herkese uygulanabilecek olan bir üründür. Ancak ciddi cilt rahatsızlığı olan kişiler, kaş vitaminin içindeki herhangi bir maddeye karşı alerjisi olan kişiler bu vitaminden uzak durmalıdır. Yarar sağlayacağı düşünülürken kişi büyük bir zararla karşılaşabilir. Bu açıdan hassas olmak gerekir.

Evde Kaş Vitamini Uygulaması Yapılabilir mi?

Evde kaş vitamini uygulaması yapılabilir. Vitamini alıp düzenli olarak evde uygulaması gerçekleştirilebilir. Ama elbette en doğru uygulama ve sonuç için profesyonel olan bir merkeze başvurup uygulama yaptırmak daha mantıklı olacaktır. Herhangi bir sorun çıktığında da direkt müdahale edilebilir.

Kaş Vitamini Fiyatları Nedir?

Uygulaması yapılan kaş vitamin enjeksiyonu önemli ve hassas bir iştir. Uygulaması da bu nedenle ücretlendirilir. Eğer bir merkezde uygulama yapılıyorsa hem vitamin ücreti hem de uygulama ücreti alınır. Ancak kişi vitamini alıp evde uygulama yaparsa sadece vitamin ücreti kişiden alınır.
[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]
WhatsApp chat