Nişantaşı Güzellik Merkezi

Kıl Tekniği İle Kaş Kontürü – Microblading

Kıl tekniği ile kaş kontürü, son dönemlerde güzellik salonları tarafından sıklıkla yapılmaktadır. Seyrek kaşlı olan ya da kaş problemi yaşayan kişiler bu işlemi tercih etmektedir. Aynı zamanda ışın tedavisi gördükten sonra kaşlarını kaybetmiş olan kişilere de bu işlem kolaylıkla sağlanabilmektedir. Kıl tekniği ile kaş kontürü hemen hemen herkese uygulanabilmektedir. Kişinin kendi isteğine göre belirleyeceği kaş şekli, uzman kişiler tarafından uygulanmaktadır. Elbette bu işlem uzman olmaya kişiler tarafından sağlanmamalı, güvenilir ve hijyenik bir alanda sağlanmalıdır. Bu işleme başlamadan önce kişilere gerekli alerji testleri uygulanmakta ve testlerden olumlu sonuç alındıktan sonra uygulama işlemine geçiş yapılmaktadır. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Kıl Tekniği İle Kaş Kontürü Uygulama Aşaması

Kıl tekniği ile kaş kontürü,  yapılırken tek kullanımlık iğnelerden yardım alınmaktadır. Adeta dövme gibi kaşların arasına belli çizgiler atılmakta ve kaşların gür görünmesi sağlanmaktadır. Bu işlemin yapılması için renk pigmentlerine göre de boyalar seçilmektedir. İsteyen kişiler için farklı renklerde de tonlamalar sağlanabilmektedir. İşlemin yapılacağı alan işlemden önce temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir. Temizlenen bölgeye ön çalışma yapılmakta ve kaşın nasıl bir şekil alacağı konumlandırılmaktadır. Kişi bunu inceleyip onayladıktan sonra ise çalışma sağlanmaktadır. Bu işlem aslında bir çeşit kalıcı makyaj örneğidir. Acısız olan bu işlem sonucunda ev hanımları, iş kadınları ya da farklı bir organizasyona katılacakken vakit bulmakta zorlanan kişiler büyük kolaylık yaşamaktadır.

Kıl tekniği ile kaş kontürü, belli bölgelere uygulanmamaktadır. Et benleri, dövme ve doğum lekeleri bunlar arasında yer almaktadır. Hamile kadınlarda ise ilk 3 ay kesinlikle uygulama sağlanmamalıdır. 3üncü aydan sonra ise sadece hekim onayı ile uygulama yapılabilmektedir. Uygulama yapılırken kişinin kesinlikle regl döneminde olmaması gerekmektedir. Dövme aşamalarını bilen kişiler bu uygulamada da kolaylık yaşamaktadır. Uygulama sonrasında güneş ile uzun süre temastan kaçınılması gerekmektedir.

Kıl Tekniği İle Kaş Kontürü Uygulama Sonrası

Kıl tekniği ile kaş kontürü, uygulaması dövme gibi kabuklanmaya neden olmamaktadır. Ancak; pullanmalar yaşanabilmektedir. Bu nedenle bölge için bir bakım kremi tercih edilmelidir. Uygulama sonrasında hamam, sıcak su ya da sauna gibi etkenlere maruz kalınmaması gerekmektedir. Tüm bu noktalara dikkat edildiği sürece kaş kontürü uygulaması olumsuz sonuçlar ortaya koymamaktadır. Kaşlarının gürleşmesini isteyen herkes bu işlemden faydalanabilmektedir. Çok yüksek maliyetleri olmayan bu işlem gerçekten güzel bir görünüm ortaya koymaktadır. Makyaj ihtiyacı olmadan, kişiler rahatlıkla dışarı çıkabilmekte yeni görünümleri ile sorun yaşamadan hareket edebilmektedir.

İstanbul’da bu işlem Fabulash Luxurious Beauty tarafından sağlanabilmektedir. Firma randevu sistemi ile hizmet sağlamaktadır. Uzun dönemden beri bu işlemi yapan Fabulash Luxurious Beauty müşterilerinin memnuniyetini ve sağlığını her zaman ön planda tutmaktadır. Firma aracılığı ile işlem yaptırmak isteyenler bizzat ya da telefon aracılığı ile firmayla iletişime geçerek işlem ve kaş kontürü fiyatları için detaylı bilgi alabilmektedir.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
WhatsApp Whatsapp'la Randevu Al