Skip links

Manikür

FABULASH LUXURIOUS BEAUTY

MANİKÜR

Hem sağlık hem de bakımlılık açısından eller ve tırnaklar büyük önem arz etmektedir. Günlük hayatımızdaen göz önünde olan parçalarımızdan biri elimizdir. Düzgün tırnaklar ve bakımlı görünen bir el karşımızdaki insanların bize bakış açısını da büyük oranda belirlemektedir. Manikür uygulaması çoğunlukla basit ve evde halledilebilir görünse de yerinde yapılmayan işlemler ileride el sağlığınızı negatif etkileyecek sonuçlar doğurabilir. Hem sağlıklı tırnaklara sahip kadınların zamandan kazanarak bakımlı bir görünüm elde etmesini sağlarken hem de tırnak kırılması veya ayrılması yaşayan, sağlıksız tırnaklara sahip olan kadınlar için kusurların kapatılması ve bu sorunlara çözümler bulunması hususunda manikür oldukça etkili bir uygulamadır.

İşlem sırasında öncelikle tırnaklarınız temizlenir. Tırnak üzerinde bulunan yağlardan ve kimyasallardan kurtulunur. Ellerinizin ve tırnaklarınızın zarar görmemesi ve kenarlarının yumuşaması için elleriniz ılık suda 4-5 dakika bekletilir. Tırnak etlerinizdeki fazlalıklar manikür makası ile alınır ve tırnaklarınız kurutulur. Tercihinize göre tırnaklarınız törpülenerek şekillendirilir. Tırnak diplerinize krem uygulanır. Tırnaklar arasında bulunan ölü deri portakal çubuğu ile temizlenir. Pürüzlerden kurtulunup düzgün bir görünüm elde edildikten sonra tırnaklarınız kurutulur ve isteğiniz doğrultusunda oje sürülebilir.

Tırnaklarınızda pürüzsüz bir görünüm yakalamanın yanı sıra manikür kan dolaşımını arttırır, stresi azaltır ve tırnak sağlığınızı korur. Temel manikür yaklaşık yarım saat sürmektedir ve bir hafta boyunca kullanılabilir. 2000’lerin başından beri çok konuşulan ve kadınlar tarafından ilgi odağı olan french manikür halen popülerliğini yitirmemiştir. Bu işlemin yapılması ise yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Manikür sırasında etinizin derinden kesilmesi morarmalara, uyuşmalara hatta damarların zedelenmesine bile sebep olacağından uzmanlarımızdan yardım alınması çok daha sağlıklı olacaktır.

Manikür İşlem Süreci

En sık tercih edilen tırnak şekli ovak tırnaktır. Tüm tırnak tiplerine uygulanabilir bir şekildir ve oldukça pratiktir. Uzun tırnak sevenler için önerilen model ise kare oval tırnak modelidir. Kısa tırnak isteyenler genellikle yuvarlak tırnak modelleri seçmektedir. Lale tırnak ise doğal tırnağa oldukça yakın ve genellikle uzun parmaklı kadınlar tarafından tercih edilen bir tırnak şeklidir. Uzmanlarımız ellerinizi inceleyerek size en uygun modeli seçmenizde yardımcı olacaktır.

WhatsApp Whatsapp'la Randevu Al