Skip links

Microblading Kaş Tasarımı

FABULASH LUXURIOUS BEAUTY

MICROBLADING KAŞ TASARIMI

Gözlerimizle ve bakışlarımızla insanlar üzerinde etki bırakır, bu yolla vermek istediğimiz mesajı iletmeyi sağlarız. Yüzün en önemli kısımlarından biri kaşlardır. Düzgün kaşlara sahip olmaksa, ifadelerimizi daha anlamlı kılmaktadır. Kaşlarınızdan memnun değilseniz başvurabileceğiniz yöntemler vardır. Kaş kalemi, kaş farı ve çeşitli jeller kozmetik dükkanlarında ya da benzeri yerlerde mevcuttur. Kaş dövmeleri de bir tercih olabilir. Fakat bu yöntemlerden pek çoğu size doğal ve kalıcı bir görünüm sağlayamaz. Özellikle kaşları seyrek olan insanlarda bu işlemler daha yapay bir görünüm vermektedir. Sürekli kalıcılık ve doğal bir görünüm istiyorsanız başvurmanız gereken en etkili yöntem “Microblading Kaş Tasarımı” dır. Bu yöntemle gerçek kaş hissi yaratabilirsiniz.İşlemden önce yüz hatlarınıza uygunluğuna göre gözleriniz, burnunuz ve dudağınızla orantılı olarak kaşlarınız tasarlanır. Bu işlem büyük bir özen gerektirdiğinden, yeni kaş şekliniz yaratıldığından kısacası ana kısmı oluşturduğu için ortalama bir saat sürmektedir. Kaşınız doğal bir görünüme sahip olması için tasarımının doğru olması gerekir. Bu tasarım yapılırken farklı ölçüler alınır. Kaş tasarımından memnun kalırsanız diğer işleme geçiş yapılır. Hem microblading işlemi öncesinde hem de uygulama sırasında verilen aralarda uyuşturucular kullanıldığı için dayanılmaz bir acı hissettirmez. Daha sonraki işlemde gerçek görünüm verebilsin diye kaş çizgileri çekilir. Bu aşamada bitince kaşlarınızda biriken fazla boyalar silinip yeni kaşlarınız ortaya çıkarılır. Kaşlarınız belirginleştirilir, boşluk olan bölgeniz doğal görünüm elde edilecek şekilde doldurulur. Dövmeden farklı bir işlemdir, kaşın içi dövme de boyanırken Microblading’de boyama olmaz. Microblading kalemiyle kaşlar teker teker çizilerek ilerlenir. İşlem süresi ortalama iki saat sürmektedir. İlk olarak kesin görünen kaş çizgileriniz zamanla yüzüne oturacak ve uyum sağlayacaktır. Kalıcılığı cilt tipinize göre değişkenlik göstermektedir.

Microblading Kaş Tasarım Süreci

Kuru ve karma ciltlerde kalıcılık oranı artarken, yağlı cilt tipleri için daha az kalıcılık görülmektedir. Deneyimli kişiler tarafından yapılması gereken hassas ve önemli bir işlemdir. Tercih edeceğiniz yerin önceki çalışmalarını, deneyimlerini ve sertifikalarını dikkate alarak tercih etmeniz çok önemli bir husustur. Ayrıca yaptıracağınız yerin temiz olup olmadığına da dikkat ediniz.

Microblading Kaş Tasarımı

Kıl tekniği nedir?

Kaş tekniği ile kaşlarınızın doğallığını korurken seyrelme veya dökülme gibi problemlerden de oluşan boşlukları doldurarak kurtulabilirsiniz. Özel cihazlarla yapılmakta ve uzmanlar tarafından yüz şeklinize ve kaş tipinize göre tavsiyelerde bulunularak yapılmaktadır.

Microblading kas ne demek?

Microblading kaş özel bir kalem kullanılarak kaşlarınız arasına ince çizgiler atılarak doğal kaş görünümü verilen bir yöntemdir. Kaşlarınızın rengiyle uyumlu olması için aynı pigmentler kullanılmasına özen gösterilir. Kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Pudralama Kaş tekniği nedir?

Pudralama kaş tekniği ile kaşlarınızın arasında seyrelme veya dökülme gibi cilt problemlerinden dolayı oluşan boşluklar yumuşak ve doğal görünüme en yakın şekilde doldurulur. Belirginliğini korurken keskinliği azaltılarak yapay görünümden uzaklaşılmış olur.

PhiBrows Microblading nedir?

PhiBrows Microblading uygulaması ile mikro boyuttaki renk pigmentleri ile kaşlarınız arasında doğal belirginlikte, boyutta ve renkte kaş çizgileri eklenir. Kalıcılığı ve doğal görünüme oldukça yakın olması ile çoğu kadın tarafından tercih edilmektedir. İşlem acısız ve hızlıdır.

Microblading kaş sonrası bakım

Microblading sonrasında kaşlara bakterilere karşı oluşturulan özel suyla gece ve gündüz bakım yapılmalıdır. Ayrıca kullanılan yastık kılıfı temiz olmalı, güneş ışınlarından olabildiğince kaçınılmalı ve nemli ortamlarda uzun süre durulmamalıdır. Uzmanlar tarafından bakım yapılmalıdır.

Microblading sonrası kabuklanma

Microblading işlemi sonrasında kaşlarınızda kabuklanma oluşması olağan bir durumdur ve aşırıya kaçmadığı müddetçe müdahale edilmez. Uzmanlar tarafından işlem sonrası kullanılması için önerilen kremler ve antibakteriyel su kullanıldığı müddetçe bir problem oluşmaz.

Microblading kaş döker mi

Microblading ideal şartlar altında, yani bir uzman tarafından gerekli cihazlar ve kaliteli pigmentler kullanılarak yapıldığında kaş dökmemektedir. Fakat, yapılan işlemin amatörce yapılması ve kullanılan malzemeler bazı durumlarda kaş dökülmelerine sebep olabilmektedir.

WhatsApp Whatsapp'la Randevu Al