Skip links

Pedikür

FABULASH LUXURIOUS BEAUTY

PEDİKÜR

Ayaklar vücudun en çok göz ardı edilen kısımlarından biridir. Bu durumun en büyük sebebi ise daha göz önünde olan yerlerin bakımının ön planda tutulmasıdır. Bilhassa kış aylarında kapalı olan ayaklarımız çoğunlukla kimse tarafından görülmediğinden ayak bakımı biraz geri plana atılıyor. Öte yandan ayaklarımız vücudumuzun en çok kullanılan organları arasında. Yorgunluğumuzu ve bedenimizi taşıyan ayaklara gerekli özenin gösterilmesi gerekmektedir. Sağlıklı olmak bu noktada ilk düşünülmesi gereken husustur.

Pedikür yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalarda biri de aletlerin steril olmasıdır. İşlem sonrasında oluşabilecek sağlık problemlerinden tamamen kaçınmak için temizliğe önem verilmelidir. Pedikürün amacı ayaklarınızın ölü derilerden arındırılması, tırnaklarınızın şekillendirilmesi ve varsa tırnak problemlerinize çözüm bulunmasıdır.

Yaklaşık 30 dakika süren seanslar ile hem dolaşım sisteminizi güçlendirebilir hem de hiç beklemediğiniz kadar rahatlayabilirsiniz. Tırnak dipleriniz krem veya jel ile yumuşatıldıktan sonra ayaklarınız ılık suda dinlendirilir ve yumuşamaları beklenir. Sonrasında tırnak diplerinizdeki ölü deriden portakal çubuğu ile itilerek kurtulunur. Tırnaklarınız törpülenir, istediğiniz şekil verilir. Tekrar krem sürülür ve ponza taşı ile ayak bakımınız yapılır. Pedikür maniküre kıyasla daha uzun süre kullanılabilir. Yine de ayda 1 kez pedikür yapılmasında fayda vardır çünkü düzenli yapıldığında sonraki seansların süresi de kısalmaktadır.

Pedikür İşlem Süreci

Tırnak batması ve ayak mantarı problemi yaşayan insanlar için de bir çözüm sunan pedikür, hem sağlık hem bakım hem de güzellik açısından kısa sürede sağlam çözümler sunabilen bir uygulamadır. Evde de yapılabilen bu işlem profesyoneller tarafından yapıldığında hem elde edilen sonuç daha tatmin edici hem de harcanan zaman daha kısa olmaktadır. Hepatit gibi sağlık problemlerine yol açmamak için eğitimli uzmanlarımız size bu güveni vermektedir.

WhatsApp Whatsapp'la Randevu Al