Skip links

Protez Tırnak

FABULASH LUXURIOUS BEAUTY

PROTEZ TIRNAK

Gün içerisinde en çok kullandığımız bölgelerden biri olan ellerimizin bakımlı ve güzel durması önem taşımaktadır. Bir şeyi alırken, butonlara basarken ya da kendimizi ifade ederken sürekli olarak ellerimizi kullanırız. Elleri bakımlı ve temiz gösteren tırnaklardır. Tırnaklar hem kendinize hem de topluma karşı gösterdiğiniz özenin temsilidir. Kişisel güzelliğin ve bakımın giderek gelişmesiyle ortaya çıkan yenileşmelerden biri de protez tırnaktır. Sağlıklı ve düzgün görüntü kazandıran bir yöntemdir ve kadınlara kolay bir kullanım sağlar. Takma tırnak kullanımı tırnaklarınızı daha kalın gösterir, yapar durur ve zahmetli bir işlemdir. Düzeni olarak manikür yaptırmak ise zaman almaktadır, işlem sonrasında bu gibi yorucu uygulamalardan uzun süre kurtulabilir ve bununla birlikte doğal duran, güzel tırnaklara sahip olabilirsiniz. Ayrıca protezleri gerçek tırnaklardan ayırmak çok zordur. Tırnaklarınızın üzerine koruyucu madde uygulaması yapılır. Bu sayede tırnaklarınıza zararlı olmamaktadır. Nefes alan yapısı sayesinde protez çıktıktan sonra sararmalarla karşılaşmazsınız, tırnağınızda mineral eksiklikleri oluşmaz. Tırnağınızın şekline ya da arzu ettiğiniz şekillerde ayarlanır. Tercihe bağlı olarak tırnak yapılırken jel veya akrilik malzeme kullanılır. Akrilik malzeme tırnağa uygun olarak kullanılır. Doğal bir görünüm elde etmek için gerçek tırnaklarınızla aynı seviyede olacak şekilde törpüleme işlemi yapılır. Törpüleme aşamasından sonra seçilen tırnak çeşitlerine göre özel tırnak jelleriyle kaplama tırnağa uygulanır. Bu işleme, tırnağın yaptırıldığı güzellik merkezlerinden birine başvurarak istediğiniz zaman son verebilirsiniz.  Tırnak bu konuda uzman kişiler tarafından çıkarılmadığı takdirde gerçek tırnaklarınızda kalıcı hasara yol açabilir. Bu uygulama özel sıvılar kullanılarak yapıldığı için evde kendiniz tarafından çıkartmaya çalışmanız cildiniz açısından kötü sonuçlar doğurabilir. Gerçek tırnaklarınız düzenli olarak uzama eylemindedir, bu yüzden alt kısımdan çıkan tırnaklara da tekrar protez dolgusu yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda oje ve benzeri kimyasalları tırnağınıza uzun bir süre sürmeyeceğiniz içinin, daha sağlıklı ve dinlenmiş tırnaklara sahip olma fırsatı yakalarsınız.

Protez Tırnak İşlem Süreci

Protezin üstüne sürdüğünüz ojeler daha uzun süre kalıcı olmaktadır. Sıkıntı, stres ve bunalım halleri tırnak yeme rahatsızlığını ortaya çıkarmaktadır, bu işlem özellikle tırnak yeme alışkanlığı olan hastalara tavsiye edilir. Hemen kırılan, çatlama, hassasiyet gibi sorunlar yaşayanlar için en çok kullanılan yöntemdir.

Protez Tırnak

Vücutta en fazla yıpranan uzuvların başında eller ve buna paralel olarak da tırnaklar geliyor. Tırnakların bakımlı olması ise hem görünüm hem de saygınlık açısından önem arz ediyor. Tırnaklarının bakımlı ve güzel görünmesini isteyenler, kullandıkları takma tırnaklar ile tırnaklarını daha kalın ve kaba bir görünüme sokuyorlar. Firmanın uyguladığı protez tırnak ise, hem el ve tırnakları istenilen güzelliğe kavuşturuyor, hem de takma tırnakların oluşturduğu sorunlardan kurtarıyor.

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak, kişilerin kendi tırnaklarının üstüne uygulanan ve doğal tırnaklardan ayırt edilemeyen tırnak çeşididir. Firmanın protez tırnak uygulaması sayesinde şu sorunlara da çözüm bulunmuş olmaktadır;

* Sürekli tırnak kırılmaları

* Tırnak yeme alışkanlığı

* Geç uzayan tırnak sorunları

Firmanın bu uygulaması sayesinde, uygulama yaptıran kişilerin tırnakları, sürekli olarak bakımlı ve güzel bir görünümde oluyor. Firmanın kullandığı kaliteli koruyucular ve malzemeler sayesinde, protez tırnaklar uzun süreler sorunsuz olarak kullanılabiliyor.

 

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Protez tırnağın yapımı uygulanacak yönteme göre değişiklik gösteriyor.

Firma bu uygulamaları şu şekilde gerçekleştiriyor;

 • Öncelikle ana tırnağın düzeltilmesi gereken kısımları düzeltiliyor
 • Daha sonra tırnağın üzerine özel koruyucular sürülüyor. Koruyucular ana tırnağın korunmasını sağlarken, üzerine yerleştirilecek olan protez tırnağın da yapışmasını sağlıyor.
 • Protez tırnağın oluşmasından sonra ise firma, törpüleme işlemi ile tırnağa son şeklini veriyor.

Firma bu uygulamalarını, üç yöntem için de ayrı şekillerle uyguluyor. Her üç işlemde de son işlem törpüleme ile gerçekleşiyor.

Protez Tırnak Fiyatları 2020

Protez tırnak uygulamalarında, uygulamayı yaptıracak kişilerin taleplerinin yanında tırnak yapılarının durumu da önemli oluyor. Firmanın uzmanları, müşterilerinin isteklerini öğrenip tırnak ve parmak yapılarını inceledikten sonra, yapılacak uygulama ile ilgili bilgi veriyor. Firmanın uyguladığı fiyatlar ise, bu inceleme sonucunda belirleniyor. Ayrıca, firmaya iletişim numaralarından ulaşılarak, 2020 protez tırnak fiyatları için bilgi alınabiliyor.

Protez Tırnak​​​​​​​ Çeşitleri

Sektörde yaygın olarak uygulanan üç çeşit protez tırnak uygulaması bulunuyor. Firma, akrilik, dipping ve jelden oluşan üç çeşidi de uygulayabiliyor.

Protez Tırnak Yapımı

Firma protez tırnak yapımında hiçbir şekilde kaliteden ve estetikten ödün vermiyor. Uzun ömürlü ve dış etkenlere dayanıklı protez tırnaklar, bu konuda yılların deneyimine sahip uzmanlar tarafından estetik bir görünüme kavuşuyor. protez tırnak uygulaması sonrasında firma, ana tırnak ile protez tırnak arasındaki boyut farkını da dolgu maddesi ile dolduruyor.

Protez Tırnak Malzemeleri

Firmanın protez tırnak uygulamalarında yaygın olarak iki çeşit malzeme kullanılıyor. Akrilik protez tırnak uygulamalarında akrilik tozlar ve akrilik monomerler kullanılıyor. Jel protez tırnak uygulamalarında ise, özel jeller ve UV lambalar kullanılıyor.

Protez Tırnak Modelleri

Protez tırnak modelleri arasında; kare, sivri, dikdörtgen ve oval şekiller bulunuyor. Firma bu modelleri, uygulama yaptıracak kişinin el yapısı ve tercihlerine uygun olarak uyguluyor. Model seçiminde istenilen görünümün elde edilmesi için, firmanın uzmanlarının görüşleri önem arz etmektedir.

Protez Tırnak Jeli

Firmanın kullandığı protez tırnak jelleri, tamamen sağlıklı, parlak ve kokusuz malzemeden oluşuyor. Söz konusu jel, kurudukça sertleşiyor ve aynı zamanda UV lambaları da sertleşmesine yardımcı oluyor.

Protez Tırnak Seti

Firmanın kullandığı protez tırnak setleri de uygulanacak yönteme göre değişiklik gösteriyor. Tüm setlerde ise, özel koruyucular, törpüler ve şekil verici ekipmanlar mutlaka bulunuyor. Firmanın setleri içinde hızlı kuruma ve sertleşmeyi sağlayan cihazlar da bulunmakta.

Protez Tırnak Masası

Firma tüm protez tırnak uygulamalarını, % 100 steril ve özel olarak imal edilmiş protez tırnak masalarında gerçekleştiriyor.

Protez Tırnak Abdest Bozar mı?

İslam alimlerin büyük bir çoğunluğu, protez tırnağın abdesti bozmadığı konusunda hemfikirdirler. Abdest alınırken protez tırnağın alt kısmına da su ulaşmaktadır, bu nedenle de sürekli çıkarılıp takılmadığından, protez tırnaklarla abdest alınabiliyor.

Protez Tırnak​​​​​​​ Kursu

Firma protez tırnak uygulaması konusunda, bu konuda tecrübeli ve sertifikalı personeli ile en ileri teknikleri içeren kurslar da veriyor. Bu kurslara düzenli olarak katılan kişiler, protez tırnak yöntemini uygulamalı olarak da öğrendiği için, kendileri de bu konuda yetişmiş oluyorlar.

Firma bu kurs esnasında ayrıca şu dersleri de veriyor;

 • Tırnak yapısı ve tırnaklarda oluşan hastalıklar
 • Tırnak şekillendirme ve süslemesi
 • Protez tırnak uygulamalarında kullanılan ekipman ve malzemeler
 • Protez tırnak çeşitleri

Firma bu dersleri uygulamalı olarak da yaptırarak, konunun pekişmesini sağlıyor. Kursa katılan kişiler, protez tırnak uygulamalarındaki en son gelişmeleri de uygulayabilecek seviyeye geliyorlar. Firma tarafından kursu başarı ile bitirenlere, bu konuda sertifika da veriliyor.

Protez Tırnak Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Firma tüm protez tırnak uygulamalarını, ortalama bir saat civarında tamamlıyor. Süslemeler için ise ayrı bir süre gerekiyor.

Protez Tırnak Ne Demek?

Protez tırnak, estetik sektöründe en çok tercih edilen çok modern bir uygulamadır. Özellikle tırnak bakımına önem veren kişiler için ideal bir yöntem olarak kullanılıyor. Firma, en son tekniklerle uyguladığı protez tırnaklar ile aynı zamanda manikür ve pedikür için harcanan zaman ve paradan da tasarruf sağlıyor.

Firmanın kullandığı protez tırnakların hava alma özelliği sayesinde, ana tırnaklarda mineral eksikliği yaşanmıyor ve protez tırnaklar çıkarılsa bile tırnaklarda sararma oluşmuyor. Protez tırnakların doğal yapısı sayesinde, törpüleme yapılarak tırnaklara istenen görünüm vermek de mümkün oluyor.

Protez Tırnak Fiyatı Ne Kadar?

Protez tırnak uygulamasının değişik çeşitleri bulunuyor. Ayrıca, bu uygulamalar esnasında birçok süslemeler de yapılabiliyor. bu nedenle de protez tırnak fiyatları değişkenlik gösteriyor. Firma, müşterilerine istedikleri şekil ve süslemelerle yaptığı protez tırnak uygulaması için, en uygun fiyatları uyguluyor.

Protez Tırnak Jel mi Akrilik mi?

Protez tırnak uygulaması yaptıracak kişilerin sordukları soruların başında, jel yönteminin mi yoksa akrilik yöntemimin mi daha iyi olduğu geliyor. Firma yetkilileri her iki uygulamanın da hazırlık ve sonuç kısımlarının aynı olduğunu belirtiyorlar.

Her iki protez uygulamasını ise şu şekilde karşılaştırıyorlar;

 • Jel uygulaması daha kolay bir uygulama olarak öne çıkıyor.
 • Jel protez tırnak uygulaması doğal tırnağa daha çok benziyor.
 • Akrilik protez tırnakların çeşit ve renk seçenekleri sınırlı olurken, jel protez tırnaklarda renk çeşitliliği yüzlerle ifade ediliyor.
 • Jel protez teknolojisi, akrilik protez teknolojisinden daha sonra bulunmuştur. Bu nedenle de birçok öne çıkan koruyuculuk özelliği bulunuyor.
 • Tırnakların sağlığı açısından, her iki uygulamanın da sağlığa zararı bulunmuyor.
 • Akrilik protez tırnaklar, jel protez tırnaklardan daha dayanıklı ve buna paralel olarak da daha uzun süreli kullanıma sahip oluyor
 • Jel protez tırnaklar daha esnek olmasına rağmen, akrilik protez tırnakların kırılması daha zor oluyor.

Bunların yanı sıra jel protez tırnakların fiyatları daha yüksek oluyor. Ayrıca jel protez tırnaklar ancak firmanın uzmanları tarafından çıkarılabilirken, akrilik protez tırnakları aseton yardımı ile çıkarılabiliyor.

Akrilik Protez Tırnak Nedir?

Akrilik protez tırnak, akrilik tozlardan yapılan bir uygulamadır. Firma, bu uygulamadan önce ana tırnağın üst yüzeyini törpüleme yöntemi ile temizliyor. Daha sonra ise, törpülenen yüzeyin üzerine koruyucu ve tutucu özellikleri olan özel sıvılar sürülüyor. Firmanın uzmanları özel bir fırçayı ilk akrilik sıvısına sonra ise akrilik tozuna batırıp, fırçanın üzerinde oluşan malzemeyi tırnağın üzerine uyguluyorlar. Uygulama sonunda ise, tırnağa istenen şekil verilerek kurumaya bırakılıyor. Tırnağın üzerindeki madde kuruduktan sonra, pürüzler düzeltiliyor ve törpü ile düzeltmeler yapılıyor.

 1. Protez tırnak yaptırmak için arkadaşımın tavsiyesiyle gittim.
  Sağolsun Elif hanım çok iyi bir iş çıkardı doğal tırnağımdan bile
  daha hoş görüntü oldu.
  Ayrıca güler yüzlü ve pozitif insanlar.”

  Yeliz DOBRUCALI

  1. Güzel Yorumlarınız için teşekkür ederiz,
   tekrar görüşmek dileğiyle.
   Saygılarımızla.

Comments are closed.

WhatsApp Whatsapp'la Randevu Al